x

Претставен LG Ultra Tab со 10 инчи LCD и SD 680

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 08 Август, 2022 од GSM.mk

LG можеби е надвор од бизнисот со паметни телефони, но штотуку објави нов Андроид таблет на својот домашен пазар во Јужна Кореја. LG Ultra Tab е таблет со Android 12 со 10,35-инчен IPS LCD, чипсет Snapdragon 680 и батерија од 27,1 Wh.

LG Ultra Tab announced with 10” LCD and SD 680

IPS LCD има резолуција од 2000 x 1200 px и сооднос 5:3 со стапка на освежување од 60 Hz. Има четири звучници на страните на дисплејот, а LG исто така носи поддршка за пенкало Wacom. Добивате и селфи камера од 5 MP напред и главна камера од 8 MP со автофокус на задната страна. Таблетот доаѓа со 4GB RAM и 64GB простор што може да се прошири преку слотот за microSD. Како и претходните уреди на LG, тој е во согласност со стандардот MIL-STD 810G на американската армија за издржливост.

LG Ultra Tab announced with 10” LCD and SD 680

LG Ultra Tab доаѓа во една Charcoal Grey боја и се продава за 327 долари. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.