x

Пристигна новата сезона на Fortnite: Лара Крофт, Нејмар и уште нови ликови

Категорија: Забава Објавено на 19 Март, 2021 од GSM.mk

Пристигна новата сезона на видеоиграта Fortnite, а со неа и новите ликови.

Шестата сезона се вика „Primal“, а приказната е сместена во времето непосредно по „Zero Crisis Finale“ приказната.

Од новите ликови односно скинови, тука се Лара Крофт, Рејвен од Teen Titans франшизата, но и Нејмар.


Извор: Kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.