x

Пристигнува док за Samsung Galaxy Note II, со HDMI и 3 USB порти

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 04 Ноември, 2012 од GSM.mk

Докот е официјално претставен на Американската веб страна на Самсунг, а истиот содржи неколку интересни новитети, како на пример стандардниот HDMI излез кој поддржува 1080p видеа, 3.5 милиметарски аудио излез, и 3 стандардни USB порти.

Со други зборови можете да го фклучите уредот во вашиот телевизор, да приклучите тастатура и глувче, и добивате вистински компјутер.

Како и да е, цената на овој мал уред и не е така ниска. Се очекува да стане достапен за купувачите за приближно две недели по цена од 100 долари.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.