x

Пристигнува трета LG Velvet верзија со 5G и пониска цена!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 31 Јули, 2020 од GSM.mk

LG наскоро ќе претстави трета верзија од LG Velvet:

5G верзијата од LG Velvet е еден од најинтересните смартфони кои компанијата ги има претставено во последните неколку години. Од него веќе се достапни неколку варијанти, но компанијата наскоро ќе претстави уште една.

LG Velvet е уред од средна класа кој има 6.8 инчен дисплеј и ниска цена, но неговата продажна точка е дефинитивно 5G конекцијата.

Станува збор за трета верзија од LG Velvet за која не се познати многу детали. Знземе дека дефинитивно ќе доаѓа со 5G, MediaTek MT6883 процесор и 6GB RAM.

A third version of the beautiful LG Velvet is on the way with 5G speeds and a lower price


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.