x

Пристигнуваат 270 нови емотикони за iOS и Android!

Категорија: Забава Објавено на 20 Јули, 2019 од GSM.mk

Со цел да го прослави светскиот ден на емотиконите, Apple најави дека наскоро пристигнуваат 270 нови емотикони за своите корисници:

Овие емотикони најверојатно ќе бидат достапни со iOS 13, а покрај Apple и Android корисниците ќе имаат пристап до 270-те нови и интересни карактери. Најголем дел од нив се различни верзии на парот кој се држи за рака. Отсега ќе може да користите ликови од исти пол, со различна боја на кожа и слично.

Talk like a caveman with 270 new emojis for your phone, and 'pinching hands' uncensored

Изгледа дека наскоро нема да ни бидат потребни зборови и ќе може да комуницираме само преку користење на емотикони. Лесно, нели?

Talk like a caveman with 270 new emojis for your phone, and 'pinching hands' uncensored

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.