x

Протекоа нови детали и фотографии за Samsung Galaxy S21 FE 5G

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Ноември, 2021 од GSM.mk

Откриени се нови детали и фотографии за претстојниот Galaxy S21 FE 5G.

На новите фотографии се гледа дизајнот на овој смартфон, а тука се и новите информации кои се однесуваат на спецификациите на овој уред.

Galaxy S21 FE 5G ќе има 6,4-инчен FHD+ AMOLED екран со фреквенција на освежување од 120 Hz и предна камера од 32 MP.

Позади ќе има три камери, главната од 64 MP, ултраширока и сензор за длабочина.

Уредот ќе го движи Qualcomm Snapdragon 888 или Exynos 2100 процесор, зависи од пазарот, а ќе има 6 GB RAM. Ќе биде достапен во 4 бои: бела, Lavander, Cream и црна боја.

Ќе го напојува батерија од 4.500 mAh која поддржува 15W брзо полнење.

Претставувањето и продажбата се очекуваат во јануари.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45