x

Протекувањето на Samsung Galaxy S23 и S23 Plus покажува нов дизајн

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 28 Септември, 2022 од GSM.mk

Најверојатно нè делат најмалку три, а можеби дури и четири или пет месеци од официјалното претставување на семејството Galaxy S23 од Samsung, но протекувањето започна сериозно денес, со рендери и на Galaxy S23 од ванила и на Galaxy S23+ .

Како што можете да видите подолу, дизајнот се менува следната година, дури и ако овие сè уште ќе бидат еминентно препознатливи како Samsung.

Samsung Galaxy S23+ leaked rendersSamsung Galaxy S23+ leaked rendersSamsung Galaxy S23+ leaked rendersSamsung Galaxy S23+ leaked renders

На задната страна нема повеќе остров за камера за да се зборува, наместо тоа, секоја камера е сместена во сопствената тркалезна испакнатина. Ако мислите дека сте го виделе ова некаде порано, секако дека сте го виделе - сопствениот Galaxy S22 Ultra на Samsung имаше многу сличен дизајн. Изгледа дека во 2023 година ќе се прошири на целото семејство.

Инаку, нема што многу да се зборува овде - предниот дел е сè уште со целиот екран, а селфи камерата сè уште може да се најде во центриран дупка. Сепак, Galaxy S23+ ќе биде маргинално поголем од неговиот претходник, со иста големина на екранот од 6,6 инчи, но со димензии 157,7 x 76,1 x 7,6 mm - во споредба со 157,4 x 75,8 x 7,6 mm, што се мерењата на S22+.

Гласините велат дека треба да очекуваме поддршка за полнење од 25 W и Snapdragon 8 Gen 2 или Exynos 2300 на чело. Се вели дека S23+ го има бројот на моделот SM-S9160.

Samsung Galaxy S23 leaked rendersSamsung Galaxy S23 leaked rendersSamsung Galaxy S23 leaked rendersSamsung Galaxy S23 leaked renders

S23 ќе ја задржи големината на екранот од 6,1 инчи како и неговиот претходник, со димензии 146,3 x 70,8 x 7,6 mm - уште еднаш маргинално повисок и поширок од моделот што ќе го замени, кој беше S22 кој излезе со 146 x 70,6 x 7,6 мм. Спецификациите треба да бидат исти за S23 како и за S23+, се разбира, настрана од капацитетот на батеријата, кој се очекува да добие зголемување од 5%, што значи дека можеме да завршиме со 3.900 mAh.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.