x

Проверете дали новиот Android 11 е достапен за вашиот уред

Категорија: Софтвер // Android Објавено на 12 Септември, 2020 од GSM.mk

Конечно пристигна новата верзија на Android, но засега ќе биде достапен само за неколку модели.

Листата на уреди за кои е достапен новиот оперативен систем Android 11:

Google Pixel: 

Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL, Google Pixel 3a, Google Pixel 3a XL, Google Pixel 4, Google Pixel 4 XL, and Google Pixel 4a

ASUS ZenFone 6

OnePlus:

OnePlus 8, OnePlus 8 Pro

Oppo Find X2

Oppo:

Oppo Find X2 (Global ROM i China ROM), Oppo Find X2 Pro (Global ROM i China ROM), Oppo Ace2 (China ROM), Oppo Reno3 4G (Global ROM), Oppo Reno3 Pro 4G (Global ROM)

 Realme X50 Pro (Global i China ROM)

Samsung Galaxy S20 Ultra

Samsung:

Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S20 Ultra

Xiaomi:

Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.