x

Прв трејлер за видеоиграта WRC 8, која ќе излезе годинава

Категорија: Забава Објавено на 27 Јануари, 2019 од GSM.mk

Компанијата Bigben објави добри вести за гејмерите-љубители на игри со автомобили. Се работи за премиерата на „WRC 8“, која се очекува да пристигне на пазарот веќе од септември оваа година. Покрај оваа вест, беше објавен и трејлер.

Видеоиграта „WRC 8“ е всушност официјално продолжение од франшизата „World Rally Championship“ и таа означува враќање на овој популарен серијал во светот на гејмингот. Таа ќе биде достапна за PC, Xbox One и Nintendo Switch.


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.