x

Први фотографии направени со Galaxy Note 9: Колку се навистина подобрени камерите?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 15 Август, 2018 од GSM.mk

Galaxy Note 9, следбеникот на Note 8, доаѓа со неколку подобрувања, во кои се вклучени и камерите. Но, да погледнеме колку навистина се познава разлика:

Како потсетување, Note 9 доаѓа со 12 мегапикселна главна камера, придружена од втор телефото сензор со 2x зум и повторно резолуција од 12 мегапиксели. За селфи фотографиите ќе се погрижи камерата од 8 мегапиксели.

Се тоа звучи супер, но да видиме како навистина изгледа и дали се забележуваат подобрувањата:
Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.