x

Први фотографии од флексибилниот Motorola RAZR 2019!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 14 Ноември, 2019 од GSM.mk

Првите модерни флексиблни телефони веќе пристигнаа на пазарот - Galaxy Fold и Huawei Mate X. Сега дојде време и Motorola да претстави ваков уред..

Според спецификациите, флексибилниот Motorola RAZR ќе има 6.5 инчен дисплеј во внатрешноста, заедно со втор дисплеј од 2.7 инчи на надворешната страна за нотификации. Во внатрешноста би требало да се наоѓа Snapdragon 710 со две конфигурации - од 4GB RAM и 64GB меморија или од 6GB RAM и 128GB меморија. Батеријата би требало да биде меѓу 2510mAh и 2730mAh.

Бидејќи неговото официјално најавување го очекуваме до крајот на 2019-та година, сега се појавија и првите реални слики од неговиот изглед. За разлика од другите флексибилни смартфони кои имаат цени од 2000 евра, RAZR би требало да чини околу 1500 евра.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 64

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 65