x

Први промо видеа од Samsung Galaxy S9 и S9 Plus: 3D емотикони, slow-mo и многу повеќе!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 15 Февруари, 2018 од GSM.mk

SamsungMobileKorea сподели неколку вида на YouTube од Galaxy S9 и S9 Plus , кои потврдуваат клучни карактеристики кои се очекуваат кај уредите

Првото видео ги покажува предностите на slow-mo видеата, второто видео покажува колку се добри камерите при ниска осветленост, а третото ги претставува 3D емотиконите, кои им дозволуваат на корисниците да креираат анимирани аватари од самите себе со предната камера. 

Видеата може да ги погледнете тука:
Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.