x

Реакции на пораки доаѓаат на WhatsApp

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 26 Август, 2021 од GSM.mk

WhatsApp може да има многу корисници, но обично се наоѓа во недостаток на карактеристики во споредба со многуте конкуренти, и многу пати тоа е по дизајн. Меѓутоа, некои работи луѓето ги пропуштаат повеќе од другите.

Една таква карактеристика што е главен во другите апликации за пораки, вклучувајќи го и сопствениот Messenger на Фејсбук, се реакциите на пораките. Долго притискате порака што сте ја примиле и се појавуваат ред емотикони и можете веднаш да реагирате на таа порака без да се мачите да цитирате-одговарате, а потоа да вметнете емоџи, или, уште полошо, всушност да внесете некои зборови.

Оваа функција конечно е на пат кон WhatsApp, како што беше откриено денес. Навидум компанијата го тестира со многу мал круг корисници. Сликата од екранот погоре потекнува од некој што ја видел таа порака, јасно наменет како тест.

Откако ќе се појават реакциите за пораки, ќе треба да бидете на најновата верзија на WhatsApp за да ги видите, а ако не сте, тогаш ќе ја видите оваа порака.

За жал, не можеме точно да ви кажеме кога да очекувате оваа функција да се појави кај сите корисници на WhatsApp, а фактот што веќе е во тестирање не помага многу - WhatsApp понекогаш тестира нови функции како оваа многу, многу месеци пред ги смета за достојни за ослободување. Така, засега, држете се цврсто, знаејќи дека всушност се работи на една од најбараните карактеристики.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.