x

Realme го претстави својот прв лаптоп

Категорија: Занимливости Објавено на 10 Јуни, 2021 од GSM.mk

Realme работи многу на диверзифицирање на своето портфолио, и очигледно лаптопите ќе станат следно дополнување. Мадхав Шет, извршен директор за Индија и Европа, објави фотографија на Твитер, на која се гледа лаптоп кој ekирка од тенок плик или торба, заедно со бинарна порака на која пишува „Hello World“ кога се декодира.

Извршниот директор рече дека името на производот ќе биде додадено на # технолошкиот живот на корисникот, и ние сме прилично сигурни дека ова е дел од под-брендот Dizo за производи AIoT, објавен минатиот месец. Може да биде и сосема друга серија - досега практично не знаеме ништо за овој „notebook".

Realme, воведувајќи лаптоп, ќе го направи првиот бренд за паметни телефони на групацијата BBK Electronics што се движи кон компјутерската територија; Oppo и OnePlus допрва ќе понудат такво нешто.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.