x

Realme GT Neo2 пристигна во Европа, чини 450 евра

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 18 Ноември, 2021 од GSM.mk

По појавувањето на индискиот, тајландскиот и малезискиот пазар, смартфонот Realme GT Neo2 пристигна и во Европа.

GT Neo2 ќе се продава преку официјалната веб-страница на брендот Realme, а познати се и цените.

Верзијата со 8 GB RAM и 128 GB внатрешна меморија чини 450 евра, додека верзијата со 12 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија чини 550 евра. Моделот со 8 GB RAM и 256 GB внатрешна меморија нема да им биде достапен на клиентите на Стариот континент.

Во понудата ќе има три стандардни бои: Neo зелена, Neo сина и Neo црна.

Кога станува збор за спецификациите, GT Neo2 има брз и светол AMOLED екран од 6,62 инчи со стапка на освежување од 120 Hz и брзина на одговор од 600 Hz. Се напојува со процесорот Snapdragon 870 на Qualcomm, кој исто така овозможува поврзување со 5G, а се напојува од батерија од 5.000 mAh која поддржува брзо полнење од 65 W. Батеријата ќе се полни од 0 до 100 проценти за нешто повеќе од 30 минути.

Назад е главната камера до 64 и ултра широка од 8 MP.

Смартфонот користи Realme UI 3.0 софтвер базиран на Android 12.Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45