x

Realme Watch S добива нова варијанта на бои

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 05 Јуни, 2021 од GSM.mk

Realme Watch S беше претставен минатиот ноември во црна боја, а денес му се придружува и новата сребрена варијанта. Има иста цена како и моделот Блек, а во Индија ќе се појави во продажба од 7 јуни преку официјалната веб-страница на Флипкарт и Реалме.

Освен бојата, сè останува исто на новиот сребрен модел, што значи дека добивате екран 1,3 "со заштита од Gorilla Glass, батерија од 390 mAh рекламирана за да понуди издржливост до 15 дена и водоотпорност IP68.

Realme Watch S исто така доаѓа со камера и музички контроли, додека здравствените и фитнес-функциите вклучуваат следење на спиењето, следење на отчукувањата на срцето, мерење на нивото на кислород во крвта и 16 режими на спортување.

Паметниот часовник доаѓа и со Паметни известувања, кои ве предупредуваат за известувањата за апликациите на поврзаниот паметен телефон. Може да го прочитате нашиот преглед на Realme Watch S за да дознаете повеќе за тоа.
Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.