x

Редизајнот на Google Play се фокусира на таблетите

Категорија: Рецензии // Таблети Објавено на 16 Октомври, 2013 од Теодора Нарашанова

Од 21-ви ноември, кога ќе се приклучите на Google Play од таблет, директно ќе ги отвори повеќето апликации што се креирани за него.

Пред одредено време Google Play додадоа "designed for tablet" секција, во која можеа да се најдат сите актуелни апликации. 

Исто така ќе можат да се гледаат и апликациите за другите уреди, но за да не дојде до поголема забуна, секоја од нив ќе биде етикетирана како “Дизајнирана за таблет“ или “Дизајнирана за мобилен“.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.