x

Рекордно брз полнач ќе биде претставен заедно со Mi 9 Pro 5G!

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 13 Септември, 2019 од GSM.mk

Новиот полнач на Xiaomi ќе биде со рекордна брзина...

Поланчот од 100W на Xiaomi кој може да наполни батерија од 4000mAh во само 17 минути нема да биде достапен за сите смартфони, само за флегшип уредите. 

Првиот уред кој ќе ја претстави оваа технологија ќе биде Mi 9 Pro 5G. Официјално, ќе биде достапен при крајот на септември. 

Record wireless charging speeds to debut on the Mi 9 Pro 5G

Еден од побрзите полначи во моментов е од 30W и може да наполни батерија од 4000mAh до 50% за само 25 минути, а до 100% за 69 минути. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.