x

Retro City Rampage: Ретро GTA-инспирирана игра за Android!

Категорија: Рецензии // Игри Објавено на 22 Декември, 2016 од GSM.mk

Да погледнеме што нуди оваа GTA-инспирирана игра, која може да биде ваша за 5 долари...

RCR е акционо-авантуристичка ретро игра, која црпи инспирација од првите GTA игри. Играте како мафијаш од 80-тите во измислен град, Theftopolis. Можете да го истражувате градот, да извршувате мини-предизвици, а на располагање ви се околу 25 оружја и повеќе од 50 возила.

Инспирирана од GTA, RCR ви дозволува да крадете возила, да прегазувате пешаци, полицајци и членови на ривалски банди. Доколку платите 5 долари ја добивате цела игра, без реклами да ви го попречуваат гејмањето :)Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.