x

Samsung: Четири нови реклами против Apple

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 22 Јули, 2018 од GSM.mk

Samsung има долга историја на реклами каде исмева Apple производи. Сетоа тоа започна во 2011 година, кога Samsung направи реклама каде ги исмева Apple фановите кои чекаат во ред да купат iPhone 4s. Сега, компанијата е подготвена со нови удари..

Седум години подоцна, Samsung сеуште ја продолжува својата историја на исмевање на Apple производите. Откако ви ја покажавме првата реклама, каде компанијата го исмева iPhone X пред неколку дена, сега се појавија уште три други, каде Samsung исмева други Apple производи.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.