x

Samsung Galaxy A32 5G: Уред со уникатен дизајн и камери!

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 12 Јануари, 2021 од GSM.mk

Додека го чекаме најавувањето на Galaxy S21 серијата, деновиве се појавија фотографии и информации за уред од средна класа на компанијата - Galaxy A32 5G.

Иако претходните Galaxy A уреди имаа релативно сличен дизајн, Galaxy A32 ќе биде поуникатен. На предниот дел ќе има 6.5 инчен LCD дисплеј со waterdrop notch. 

Take a look at Samsung's Galaxy A32 5G and its unique camera design

На фотографиите се забележува уникатен систем камери составен од четири сензори, заедно со LED блиц. Главната камера ќе биде од 48 мегапиксели, заедно со ултраширокоаголна, макро камера и камера за портрети. 

Ќе биде достапен во најмалку четири бои - црна, бела, сина и виолетова. Неговото најавување ќе биде во април. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 69