x

Samsung Galaxy A50 е најновиот телефон што доби безбедносно ажурирање за Android во октомври

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 04 Октомври, 2021 од GSM.mk

Самсунг започна со лансирање на безбедносното ажурирање за Андроид во октомври 2021 година, неколку дена пред да заврши септември, а корејскиот конгломерат продолжува со објавувањето, бидејќи Галакси А50 станува најновиот смартфон што го добива најновото безбедносно ажурирање.

Галакси А50 е исто така првиот среден играч на компанијата што доби ажурирање од октомври 2021 година, бидејќи сите други телефони на Самсунг што добија безбедносно ажурирање во октомври се предводници.

Новиот фирмвер доаѓа со број на верзија A505GUBS9CUI3, но тој не носи никакви подобрувања на Galaxy A50, освен што го зголемува нивото на безбедносната лепенка за Android.

Ажурирањето моментално се сее во Боливија, Колумбија и Доминиканска Република, а наскоро треба да се прошири и во други земји.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.