x

Samsung Galaxy J7 (2017): Еден од најдобрите Android телефони!

Категорија: Рецензии // Телефони Објавено на 08 Септември, 2017 од GSM.mk

Galaxy J7 (2017) е еден од поновите Samsung смартфони, кој беше претставен во јули, оваа година. Да погледнеме што нуди:


Цената на Galaxy J7 (2017) е околу 20% повисока од онаа на минатогодишниот модел. Доколку сте заинтересирани, кај нас може да го најдете во Ledikom.mk, по цена од 16590 ден.


Главни карактеристики на уредот:

  • алуминиумски дизајн
  • 5.5 инчен 1080p Super AMOLED дисплеј 
  • Always On Display
  • octa-core Exynos 7870 процесор
  • 3GB RAM, 16/32GB меморија
  • Главна камера од 13 мегапиксели
  • Селфи камера од 13 мегапиксели
  • Батерија од 3600mAh
  • Android 7.0 (Nougat)
  • Достапен е во сина, розева, златна и црна боја


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.