x

Samsung Galaxy M32 ќе пристигне на 21 јуни со голема батерија

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 15 Јуни, 2021 од GSM.mk

Samsung Galaxy M32 смартфонот официјално пристигнува на 21 јуни. Телефонот се појави на Амазон Индија со датумот на лансирање, а на целната страница беа откриени и некои од клучните спецификации на средниот опсег - голема батерија, светол екран и четири-камери.


Екранот ќе биде 6,4 ”Super AMOLED панел со стапка на освежување од 90Hz, резолуција од Full HD + и рекламирана осветленост од 800 г. Willе има изрез на водена капка за селфи камерата, која ќе доаѓа со сензор од 20MP.

Quad камерата на задната страна ќе биде поставена на квадратен остров, а главниот стрелец е 64MP. Ние сме прилично сигурни дека другите три стрелци ќе бидат со ултра широк агол + длабочина + макро камери, исто како кај Galaxy M42 5G.

Другите спецификации вклучуваат огромна батерија од 6.000 mAh, која отсекогаш била карактеристика за серијата Galaxy M. Samsung ќе го продава телефонот првенствено преку Интернет во Amazon и Samsung Store, а цената најверојатно ќе биде околу INR15,000-INR20,000, во зависност од опциите за складирање и RAM меморија.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58