x

Samsung Galaxy S22 Ultra ќе поддржува полнење од 45W

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Септември, 2021 од GSM.mk

Galaxy S20 Ultra лансиран минатата година дојде со 45W жично полнење, но Samsung ја намали брзината на полнење на 25W со S21 Ultra оваа година. Сепак, најновите гласини тврдат дека корејскиот конгломерат ќе се префрли на претходните брзини со S22 Ultra следната година.

Зборот доаѓа од сигурен типстер Ice univers, кој рече дека Galaxy S22 Ultra е 100% потврдено дека има полнење од 45W (10V/4.5A).

Иако изворот не откри дали S22 Ultra ќе се испорача со адаптер од 45W, шансите се дека ќе треба да одвоите дополнителни пари за да ги добиете тие брзини. Исто така, не е јасно дали другите модели во серијата S22 ќе имаат полнење од 45W или ќе достигнат до 25W само како и нивните претходници.

Зборувајќи за капацитетот на батеријата, сертификатите 3C сугерираат дека варијантата Плус ќе има ќелија од 4.500 mAh, додека моделот Ултра ќе има батерија од 5.000 mAh.

Остануваме уште неколку месеци до откривањето на серијата Galaxy S22, но може да очекувате повеќе информации за паметните телефони да излезат во пресрет на официјалната најава.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.