x

Samsung Galaxy S23 доаѓа со поголема батерија, за да го задржи екранот од 6,1 инчи

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 12 Октомври, 2022 од GSM.mk

Серијата Samsung Galaxy S23 сега е на хоризонтот, а според сигурниот советник Digital Chat Station, ванила Galaxy S23 ќе има батерија од 3.900 mAh, што е надградба во однос на претходникот Galaxy S22.

Тие, исто така, изјавија дека екранот ќе биде 6,1 инчи со Full HD+ резолуција, што во суштина е иста како и претходниот предводник на ванила, што значи дека Samsung успеа да собере поголема ќелија во релативно малото тело.

Alleged Samsung Galaxy S23 rendersAlleged Samsung Galaxy S23 rendersAlleged Samsung Galaxy S23 renders

Протекувачот тврдеше дека полнењето повторно ќе биде прилично разочарувачки на 25W, сепак. Ова се совпаѓа со претходно протекување од кинеската задолжителна сертификација (3C).

Информациите за спецификациите и карактеристиките на претстојната постава Galaxy S23 сè уште се ретки, но очекуваме нов дизајн и нови чипсети.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.