x

Samsung: Galaxy S7 и S7 edge веќе нема да добиваат регуларен Android update!

Категорија: Софтвер // Android Објавено на 24 Јуни, 2019 од GSM.mk

За жал, Samsung сподели лоши вести за S7 и 7S7 edge кориниците..

Samsung корисниците кои се сопственици на S7 и S7 edge уреди ќе добиваат се помалку update-ти на нивните телефони во иднина. Ваквата одлука на Samsung не е никакво изненадување, бидејќи уредите беа претставени пред повеќе од 3 години.

Јужнокорејската компанија најавува месечен update на одредени Samsung смартфони, а S7 и S7 edge веќе нема да бидат дел од нив. Според Samsung, update-тот кој ќе го добиваат уредите отсега "ќе биде периодичен и не толку чест". Со други зборови, уреди ќе добиваат промени, но само одредени кои ќе служат за решавање на критични проблеми.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.