x

Samsung Galaxy Tab S4: Спецификации

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 03 Мај, 2018 од GSM.mk

Иако претставувањето на Samsung Galaxy Tab S4 таблетот го очекувавме на Mobile World Congress 2018 настанот, очигледно, тоа не се случи. Конечно, уредот беше потврден заедно со неговите спецификации:

Таблетот ќе доаѓа со Android Oreo, LTE и Wi-Fi модели и најверојатно ќе биде претставен на IFA 2018, каде Samsung има најавено неколку таблети. Очекуваме да работи на Snapdragon 835, 4GB RAM и 64GB меморија. На предната страна ќе се наоѓа дисплеј со резолуција од 2560 x 1600 пиксели и 10.5 инчи. Се зборува дека ќе вклучува и Infinity Display. Камерите ќе бидат од 12 и 8 мегапиксели. 

New certifications for the Samsung Galaxy Tab S4 hint at upcoming release

Повеќе информации за уредот очекуваме наскоро. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.