x

Samsung Galaxy Watch и Galaxy Watch3 добиваат нови надградби за подобрување на Wi-Fi

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 24 Април, 2021 од GSM.mk

Самсунг започна да испраќа ново ажурирање за два свои носливи уреди - оригиналниот Galaxy Watch од 2018 година, како и Galaxy Watch3 од минатата година. Убаво е да се види како постариот модел го прима новиот софтвер точно во исто време со неговиот наследн

Новата конструкција е R80xXXU1FUD1 за Galaxy Watch, и R84xXXU1BUD1 за Galaxy Watch3. И во двата случаи, малата буква "x" се менува во зависност од вашиот специфичен модел и регион.

Постариот часовник моментално се краси само со ажурирањето во Кореја, додека поновиот модел го добива во САД, Канада, Индија и Кореја во моментот.

Иако на овие може да потрае некое време да стигнат до сите единици таму, тие се сега надвор. И, ако сте нетрпеливи, нема да боли да ја отворите апликацијата Galaxy Wearable и да проверите дали има ажурирања.

Бројот на промени е ист за двата часовници, добивате подобрена стабилност на апликацијата за пораки, подобрена стабилност на Wi-Fi и целокупна подобра стабилност и сигурност на системот. Дефинитивно, не е огромна надградба, но е добра што сепак треба да се има.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.