x

Samsung Galaxy Z Flip 4 ќе донесе голем екран за покривање

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 03 Мај, 2022 од GSM.mk

Гласините околу следната генерација на преклопни уреди на Samsung се прошируваат од ден на ден, а најновата доаѓа од Рос Јанг од DSCC, кој тврди дека Z Flip4 ќе донесе поголем екран на капакот. Young одредува дека надворешниот панел на Flip4 ќе се мери во опсег од 2 инчи иако не добиваме вистинска бројна вредност.

За споредба, екранот на обвивката на Galaxy Z Flip3 има 1,9 инчи кој го наследува оригиналниот 1,1-инчен надворешен екран на Z Flip. Видовме и неодамнешни гласини кои прикажуваат малку поголем капацитет на батерија од 3.400 mAh во споредба со ќелијата од 3.300 mAh на појдовниот модел. Z Flip4 се очекува да дебитира со чипсет Snapdragon 8 Gen1+ на чело и Samsung се надева дека ќе продаде значителна количина на телефони на преклопување во 2022 година.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.