x

Samsung Galaxy Z Fold3 и Galaxy Z Flip2 се шпекулира дека ќе бидат лансирани во јули

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 13 Април, 2021 од GSM.mk

Со серијата Galaxy S21, Samsung го зголеми распоредот на објавување за еден месец и сега се чини дека претстојните телефони со преклопување од серијата Z исто така ќе бидат лансирани порано од минатата година.

Јужнокорејскиот новински центар TheElec известува дека Galaxy Z Fold3 и Z Flip2 се очекува да бидат лансирани во јули.

Новиот извештај ги потврдува гласините од минатото за LTPO екраните со камери под дисплеј и поддршка  за S-пенкало. Капацитетот на двојната батерија на Z Fold3 исто така е пријавен да достигнува 4,380mAh, што е малку помалку од вкупно 4,500mAh на Z Fold2.

Помалиот капацитет на батеријата исто така се очекува да се рефлектира во потенок и полесен профил. Покрај тоа, главниот панел на Z Fold3 се очекува да дојде во 7,55 "наместо 7,6" на Z Fold2.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.