x

Samsung ги претстави новите слушалки Galaxy Buds 2

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 13 Август, 2021 од GSM.mk

Покрај новите модели на телефони и новиот часовник, Samsung ги претстави и новите слушалки.

Станува збор за новите Galaxy Buds 2 безжични слушалки. Новите слушалки се најлесните досега – секоја од нив има по 5 грама, а кутијата тежи 41 грам.

Имаат двосмерен динамичен звук кој е поделен на високи басови и тонови.

Капацитетот на батеријата и Bluetooth слушалките е 61 mAh и 472 mAh, па батеријата може да трае и до 29 часа. Со ANC може да слушате музика 5 и пол часа без прекинување.

Цената на новите слушалки ќе почнува од 149 евра.Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.