x

Samsung ги претстави новите смартфони Galaxy A12 и A02s

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 26 Ноември, 2020 од GSM.mk

Samsung ги претстави Galaxy A12 и Galaxy A02s – новите паметни телефони за 2021 година.

И двата смартфони ќе имаат одлична батерија, повеќе камери и поголем дисплеј, но ќе имаат пристапни цени.

Galaxy A02s и A12 пристигнуваат со HD+ Infinity-V екран од 6,5-инчи. Покрај тоа, со батеријата од 5.000 mAh може да гледате и по неколку омилени епизоди бeз прекин, а со помош на полњачот од 15W батеријата ќе ви се наполни за кратко време.

Galaxy А02s има главна камера од 13 MP, a A12 има камера од 48 MP, како и ултраширока камера од 5 MP. Телефоните имаат и сензор за длабочина од 2 MP, одличен за фокусирање на деталите.

Смартфоните ќе бидат достапни во бела и црна боја, а А12 ќе биде достапен и во сина боја.

Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 68

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 69