x

Samsung го потврдува Galaxy Tab S7 XL Lite

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 12 Мај, 2021 од GSM.mk

Samsung е близу до лансирање на серијата Galaxy Tab S7 Lite - достапна алтернатива на таблетите Galaxy Tab S7. Додека очекувавме редовна и плус варијанта, компанијата всушност доби сертификат за поголема плоча од FCC под мониторот Galaxy Tab S7 XL Lite.

Во исто време, Еван Блас објави на Твитер уште неколку рендери од серијата Tab S7 Lite во сина, сребрена и бела боја. Надвор од боите, тие не откриваат ништо ново - ние веќе го забележавме истиот таблет во розова и црна боја.

Претходно протечените спецификации сугерираа чипсет Snapdragon 750G, брзо полнење од 44W и 12,4 ”IPS LCD екран за поголема варијанта. Ако се придржувате до моменталниот пристап на Самсунг кон таблетите со S-линија, Galaxy Tab S7 Lite ќе се разликува од неговиот поголем брат само по големината на панелот и капацитетот на батеријата.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45