x

Samsung ќе претстави 5.8" Android паметен телефон на MWC

Категорија: Новости // Таблети Објавено на 18 Јануари, 2013 од Бошко Лазаровски

Од Samsung ќе претстават 5.8" dual-SIM паметен телефон на MWC, Samsung Fonblet 5.8

Според најновите информации, Samsung наскоро ќе го најави Samsung Fonblet 5.8 ( GT-I9152 ). Бројот на моделот значи дека овој уред ќе има Dual-SIM поддршка и ќе има 5.8" дисплеј, истиот како кај Galaxy Player 5.8. Galaxy Fonblet 5.8 ќе дојде во чиста бела боја. За Samsung белото е ново црно. Очекуваме овој уред да работи на Android 4.1.2 / 4.2.1 Jelly Bean.


Galaxy Player 5.8 ( прикажан на сликата ) кој се продава само во Кореа користи 5.8" TFT екран со QHD дисплеј, 3 MP камера, Bluetooth 4.0, неколку сензори и работи на Android 4.0

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.