x

Samsung следната недела ќе ги претстави новите 8K Neo QLED телевизори

Категорија: Технологија // Новости Објавено на 22 Март, 2022 од GSM.mk

Samsung го претстави својот прв 8K QLED телевизор уште во 2018 година и оттогаш ја усовршува технологијата. Телевизори од најновата генерација Neo QLED 8K ќе бидат прикажани во пренос во живо на 30 март.

Новите модели „ќе ја редефинираат улогата на екранот и ќе донесат незаменлива употребливост во секојдневниот живот на нивните корисници со обезбедување најголема удобност и беспрекорна поврзаност“. Што значи тоа, ќе дознаеме во среда следната недела.

Настанот Unbox & Discover ќе се пренесува во живо на YouTube и Samsung.com.


Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.