x

Сe што треба да знаете за новата Nokia 3.4

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 20 Ноември, 2020 од GSM.mk

HMD Global неодамна ги претстави новите модели – Nokia 3.4 и Nokia 2.4.

Смартфонот Nokia 3.4 има камера со ултраширока леќа и одлични перформанси.

Nokia 3.4 поседува Qualcomm Snapdragon 460 процесор, голем 6,39-инчен HD+ екран и Android 10.

Уредот го напојува батерија од 4.000 mAh и се продава по цена од околу 140 евра.

Погледнете ја рецензијата на Tech Spurt:


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.