x

Се што треба да знаете за новиот OnePlus Nord CE 5G

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 16 Јуни, 2021 од GSM.mk

Компанијата OnePlus го претстави новиот смартфон под назив Nord CE.

Oзнаката CE е кратенка за Core Edition што е показател дека компанијата OnePlus се фокусира на клучни работи, а не на непотребни додатоци. Смартфонот ќе се продава во Индија и Европа, а ќе биде малку послаб модел од Nord.

Позади се наоѓа главната камера од 64 MP, ултрашироката од 8 и сензорот од 2 MP, додека напред е селфи камерата од 16 MP.

Уредот го движи Qualcomm Snapdragon 750G процесор со 6, 8 или 12 GB RAM. Го напојува батерија од 4.500 mAh која поддржува брзо полнење. За да се наполни од 0 до 70 осто од капацитетот, потребни се 30 минути.

Смартфонот доби 6,43-инчен OLED екран со резолуција од 1.080п и фреквенција на освежување од 90 Hz. Ќе биде достапен во три бои: сина, сребрена и црна.

Погледнете ја рецензијата на TechSpurt за повеќе информации:Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 4

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 57

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

 • A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " alt="

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  " align="left" width="100" height="60" />

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  https://gsm.mk/">

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Undefined offset: 5

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58

  A PHP Error was encountered

  Severity: Notice

  Message: Trying to get property of non-object

  Filename: includes/sidebar.php

  Line Number: 58