x

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Категорија: Забава Објавено на 29 Мај, 2020 од GSM.mk

Видеоигрите доживеаја невиден бум за време на пандемијата со коронавирус, со оглед на тоа дека многу луѓе ширум светот беа затворени во нивните домови и им требаше релаксација и занимација.

Во јуни излегуваат возбудливи нови игри за PC, PS4, Xbox One и Nintendo, а Gameranx состави листа од седумте кои се очекуваат со најголемо нетрпение.

#7 Desperados 3

Платформа: PC, PS4, XBOX ONE

Премиера: 16 јуни

#6 The Elder Scrolls Online: Greymoor

Платформа: PS4, XBOX ONE

Премиера: 9 јуни

#5 Ninjala

Платформа: Switch

Премиера: 24 јуни

#4 Disintegration

Платформа: PC, PS4, XBOX ONE

Премиера: 16 јуни

#3 SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated

Платформа: PC, PS4, XBOX ONE, Switch

Премиера: 23 јуни

#2 Valorant

Платформа: PC

Премиера: 2 јуни

#1 The Last of Us 2

Платформа: PS4

Премиера: 19 јуни

БОНУС

Command & Conquer Remastered Collection

Платформа: PC

Премиера: 5 јуни

Fortnite Chapter 2 Season 3

Платформа: PC, PS4, XBOX ONE, Switch

Премиера: 4 јуни


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.