x

Сега можете да реагирате на пораките на WhatsApp со какви било емотикони

Категорија: Рецензии // Апликации Објавено на 12 Јули, 2022 од GSM.mk

Во споредба со Messenger, исто така во сопственост на Meta, на WhatsApp му требаше многу време за да ги имплементира реакциите на емотиконите, и конечно ја објави оваа способност неодамна на големо уживање од корисниците ширум светот. Сепак, сè уште имаше проблем - имено дека имавте само шест опции, однапред избрани за вас од програмерите на WhatsApp.

Ова несомнено сепак беше чекор во вистинската насока, но многу корисници сакаа повеќе. И денес WhatsApp испорачува, бидејќи сега можете да реагирате со кое било емоџи што го сакате.

Ова е очигледно многу мал додаток на она што е сè уште прилично нова функција, но претпоставуваме дека на многумина од вас ќе им се допадне. Како и секогаш со такви нешта, за пуштање во употреба може да бидат потребни неколку дена за да стигне до сите уреди со Android и iOS таму користејќи WhatsApp, но бидете сигурни дека функцијата конечно е на пат.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.