x

Серијата Honor 60 ќе биде претставена на 1 декември

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Ноември, 2021 од GSM.mk

Како што се испоставува, тизерите од 22 ноември беа за тоа кога ќе биде објавен датумот на откривање за претстојната серија Honor 60 - а тоа е 1 декември, среда следната недела. Овој тизер ја продолжува космичката тема на претходните, што ќе се поврзе со режимот на астрофотографија за камерата на телефонот.

Очекуваме дека ќе има три модели – ванила, Honor 60 Pro и модел SE. Промоделот ќе се напојува со Snapdragon 870 според некои гласини и неговата батерија од 4.500 mAh ќе се полни со 100 W (или можеби дури и повисока). Тоа се шпекулации, но од 3C знаеме дека моделот од ванила ќе се полни на 66W.


Телефоните Honor 60 ќе го задржат дизајнот на камерата со „два круга“ од серијата 50. Сепак, Honor беше изненадувачки ефикасен во задржувањето на деталите за телефоните во тајност, па ако сакате да дознаете повеќе за камерите и другите карактеристики, придружете ни се следната недела додека го гледаме откривањето. Настанот ќе започне во 19:30 часот по кинеско време.Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45