x

Серијата Honor 70 ќе биде претставена на 30 мај

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 20 Мај, 2022 од GSM.mk

По глобалното претставување на предводникот на Magic4 Pro минатата недела, Honor го насочи своето внимание кон следната генерација во својата многу успешна серија со броеви. Серијата Honor 70 ќе биде објавена на 30 мај, а ние дури и ѕирневме во еден од новите модели.

The Honor 70 series will be unveiled on May 30, model with 54MP camera teased

Дијамантска шема е врежана во задниот дел што ја рефлектира светлината од различни агли. Но, ако погледнете внимателно, ќе ги забележите ознаките на необичната камера.

Главниот модул ќе има сензор од 54 MP, кој ќе биде прилично голем (1/1,49”) и ќе седи зад објектив со f/1.9. Тоа е сосема невообичаена резолуција - некои гласини тврдат дека ова е ново од Sony.


Она што видеото не го открива е колку нови уреди ќе има. Гласините велат дека ќе има три, Honor 70, 70 Pro и 70 Pro+, и дека ќе користат Snapdragon 7 Gen 1, Dimensity 8100 и Dimensity 9000 чипсети, соодветно.

Како и да е, еве уште еден поглед на претстојниот модел Honor 70. Тоа е во рацете на актерот Сајмон Гонг, кој ќе биде глобален портпарол на серијата.

Враќајќи се на сензорите на камерата за момент, Digital Chat Station тврди дека огромниот 1/1,1“ сензор Sony IMX800 (50MP) ќе го има своето деби со серијата Honor 70. Ако е точно, речиси сигурно ќе биде резервиран за моделот Pro+, така што телефонот прикажан на видеото и фотографијата погоре е или Honor 70 или 70 Pro. Тоа се само шпекулации, се разбира, но ваквата голема премиера веројатно ќе биде задевана, па останете во тек за официјални детали.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.