x

Серијата Samsung Galaxy S20 го добива безбедносното ажурирање за септември 2021 година

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 06 Септември, 2021 од GSM.mk

Самсунг започна со лансирање на безбедносното ажурирање за Android во септември 2021 година минатиот месец, при што Galaxy S20 FE беше првиот во низата што го доби, а сега на ред се S20, S20+и S20 Ultra кои се ажурираат.

Новиот фирмвер доаѓа со верзија G98xxXXSADUH5 и во моментов се во некои делови на Европа, но не носи никакви нови карактеристики во триото S20.

Можете рачно да го проверите ажурирањето со навигација во менито Поставки> Ажурирање на софтвер на S20/S20+/S20 Ultra.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.