x

Серијата Samsung Galaxy Watch4 го добива првото ажурирање на софтверот

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 23 Август, 2021 од GSM.mk

Samsung Galaxy Watch 4 и Watch 4 Classic претставени минатата недела нема да се продаваат до следниот петок, но тие веќе ги добија своите први ажурирања на софтверот.

Новите конструкции, носејќи ја верзијата R8xxXXU1BUH5 и со тежина од околу 290MB, ги подобруваат перформансите на паметниот часовник и ублажуваат некои грешки. Промената исто така споменува „Нови и / или подобрени карактеристики“, но немаме никакви детали за нив.

Кога ќе пристигне вашиот Galaxy Watch4/Watch4 Classic, ќе можете да го инсталирате ова ажурирање на уредот преку апликацијата Wearable инсталирана на спарениот паметен телефон.

Galaxy Watch4 и Watch4 Classic работат и на One UI базиран на Wear OS и се напојуваат со SoC на Exynos W920. Деталните спецификации на Watch4 и Watch4 Classic можете да ги проверите овде и да тргнете на овој начин за да ги прочитате нашите први впечатоци за двата паметни часовници.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.