x

Серијата Samsung Galaxy Watch4 ќе има класична варијанта

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 01 Јули, 2021 од GSM.mk

Samsung се очекува да донесе најмалку четири уреди за носење Galaxy Watch4, секој со различна големина и капацитет на батерија. Две од носените уреди со кодови на модели SM-R885F и SM-R895F се овластени во Тајланд под името Galaxy Watch4 Classic, што значи дека ова е третата различна варијанта што сме ја виделе по ванилата Watch4 и спортскиот Watch4 Active.

Паметните часовници Galaxy Watch3 имаа избор на кожни, гумени, па дури и титаниумски ленти. Очекуваме класична варијанта на серијата Galaxy Watch4 до кожни ремени, додека обичната најверојатно ќе доаѓа со флуороеластомер или силиконски ленти.

Досега очекуваме најмалку четири различни модели со броеви на модели SM-R86X, SM-R87X, SM-R88X и SM-R89X (X може да биде различна цифра и / или буква за различни пазари).

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.