x

Серијата Samsung Galaxy Watch5 со официјални рендери

Категорија: Рецензии // Гаџети Објавено на 11 Јули, 2022 од GSM.mk

Samsung обично ја освежува својата серија Galaxy Watch околу август, која доаѓа наскоро и сега 91mobiles и Evan Blass се тука за да ни дадат детален преглед на претстојните Samsung Galaxy Watch5 и Watch5 Pro.

Samsung Galaxy Watch5 ProSamsung Galaxy Watch5 Pro

Се вели дека Watch5 Pro е наследник на минатогодишниот Galaxy Watch4 Classic и ќе биде достапен во црна или сива боја на титаниум во верзии само за LTE и Bluetooth. Ќе биде достапен во големина од 45 мм, додека Watch5 е прикажан во големина од 44 м, иако можеме да очекуваме и помала верзија од 40 мм да биде достапна при лансирањето. Watch5 ќе биде достапен во црна, сина и бела боја.

Samsung Galaxy Watch5Samsung Galaxy Watch5Samsung Galaxy Watch5

Задниот дел на двата часовници ги потврдува екраните од Sapphire Crystal, а можеме да видиме и отпорност на вода со 5ATM и вграден GPS. Настрана има две копчиња како и микрофон. Двата часовници ќе го подигнат Google wearOS 3.5 со One UI Watch 4.5 на врвот.

Се очекува серијата Galaxy Watch5 да биде претставена на настанот Unpacked на Samsung заедно со преклопните Galaxy Z Fold и Z Flip, како и новите безжични слушалки Galaxy Buds Pro.

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.