x

Сеуште користите Windows 7? Време е за промена!

Категорија: Технологија // Софтвер Објавено на 20 Јануари, 2020 од GSM.mk

Доколку сеуште користите Windows 7, дефинитивно е време за промена...

Точно единаесет години откако беше претставен, Windows 7 дојде до крајот на своето постоење. Оперативниот систем повеќе нема да добива update-ти од Microsoft. Токму поради тоа, време е сите корисници да преминат на користење на Windows 10. 

Добрите вести се што преминувањето од Windows 7 кон Windows 10 е лесен процес и е бесплатно. Истотака, има голем број предности, бидејќи Windows 10 е оптимизиран да работи одлично и на послаби уреди. 

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.