x

Што е најинтересно меѓу новитетите за Android 11?

Категорија: Софтвер // Android Објавено на 23 Септември, 2020 од GSM.mk

Android 11 официјално беше пуштен на 8 септември како 18-та верзија на Android мобилниот оперативен систем.

Засега ќе биде достапен на следните модели:

Google Pixel:

Google Pixel 2, Google Pixel 2 XL, Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL, Google Pixel 3a, Google Pixel 3a XL, Google Pixel 4, Google Pixel 4 XL, and Google Pixel 4a

OnePlus:

OnePlus 8, OnePlus 8 Pro

Oppo:

Oppo Find X2 (Global ROM i China ROM), Oppo Find X2 Pro (Global ROM i China ROM), Oppo Ace2 (China ROM), Oppo Reno3 4G (Global ROM), Oppo Reno3 Pro 4G (Global ROM)

Realme X50 Pro (Global i China ROM)

Samsung:

Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S20+, Samsung Galaxy S20 Ultra

Xiaomi:

Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Pro.

Сигурно досега веќе прочепкавте што е ново, а Дитер Бон од The Verge направи анализа и ги издвои овие клучни и најинтересни новитети за кои треба да знаете:Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.