x

Што може да гледате на Netflix во мај?

Категорија: Забава Објавено на 27 Април, 2019 од GSM.mk

Ако сте љубител на серии и филмови, стриминг платформата Netflix сигурно ви е еден од омилените извори за забава.

Во месец мај фразата Netflix&Chill ќе добие сосема ново значење, бидејќи понудата значително се збогатува.

Подгответе ги пуканките, бидејќи покрај другото, во мај на Netflix доаѓаат првата и втората сезона на авантуристичко-фантастичната серија „Outlander“ со Каитриона Балфе и Сем Хојган.

Од новитетите, ќе може да го видите и првиот ТВ-проект на Рене Зелвегер, трилер серијата „What/If“, дело на Мајк Кели, креаторот на „Revenge“.

Од старите добри класици, ќе може да ги погледнете „Dumb and Dumber“, „The Dark Crystal“, серијалот „Matrix“ и комедијата „Wedding Crashers“.

„Dead to Me“ е уште една оригинална серија на Netflix што ќе има деби во мај. Мрачната комедија е со Кристина Еплгејт и Линда Карделини во главните улоги.


Ова е целосната листа на серии и филмови што доаѓаат на Netflix во мај:

1 мај

Knock Down The House (Netflix Film)

Munafik 2 (Netflix Film)

Angels & Demons

Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Casper

Chasing Liberty

Code Geass: Lelouch of the Rebellion Part 1 & 2

Dr. Seuss' The Cat in the Hat

Dumb and Dumber

Fear and Loathing in Las Vegas

Gosford Park

Gremlins

Hairspray (1988)

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Her Only Choice

Hoosiers

Inside the Mind of a Serial Killer: Season 2

John & Yoko: Above Us Only Sky

Just Friends

Revolutionary Road

Roswell, New Mexico: Season 1

Scarface

Scream

Snowpiercer

Taking Lives

The Da Vinci Code

The Dark Crystal (1982)

The Matrix

The Matrix Reloaded

The Matrix Revolutions

To Rome With Love

Wedding Crashers

Who's Afraid of Virginia Woolf?

Zombieland

2 мај

Colony: Season 3

Olympus Has Fallen

3 мај

A Pesar De Todo (Netflix Film)

All In My Family (Netflix Original)

Alles ist gut (Netflix Film)

Cupcake & Dino – General Services: Season 2 (Netflix Original)

Dead to Me (Netflix Original)

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (Netflix Film)

Flinch (Netflix Original)

The Last Summer (Netflix Film)

Mr. Mom

Supernatural: Season 14

True and the Rainbow Kingdom: Mushroom Town (Netflix Original)

Tuca & Bertie (Netflix Original)

Undercover (Netflix Original)

4 мај

Like Arrows

6 мај

Abyss (Netflix Original)

7 мај

The Heat: A Kitchen (R)evolution

Queen of the South: Season 3

8 мај

Lucifer: Season 4 (Netflix Original)

9 мај

Bathtubs Over Broadway

Insidious

10 мај

Dry Martina (Netflix Film)

Easy: Season 3 (Netflix Original)

Gente que viene y bah (Netflix Film)

Harvey Girls Forever!: Season 2 (Netflix Original)

Jailbirds (Netflix Original)

Pose: Season 1

ReMastered: The Lion's Share (Netflix Original)

Shéhérazade (Netflix Film)

The Society (Netflix Original)

Wine Country (Netflix Film)

12 мај

Patriot Act with Hasan Minhaj: Volume 3 (Netflix Original)

13 мај

Malibu Rescue (Netflix Original)

14 мај

Revisions (Netflix Anime)

Still ‘Laugh-In': The Stars Celebrate (Netflix Original)

Weed the People

15 мај

Dennis & Gnasher: Unleashed!

16 мај

Good Sam (Netflix Film)

Take Me Home Tonight

17 мај

1994: Limited Series (Netflix Original)

Chip & Potato (Netflix Original)

It's Bruno (Netflix Original)

Maria (Netflix Film)

Morir para contar (Netflix Film)

Nailed It!: Season 3 (Netflix Original)

See You Yesterday (Netflix Film)

The Rain: Season 2 (Netflix Original)

Well Intended Love (Netflix Original)

White Gold: Season 2 (Netflix Original)

18 мај

The Blackcoat's Daughter

20 мај

Rosario Tijeras (Mexico Version): Season 2

Prince of Peoria: Part 2 (Netflix Original)

21 мај

Arrow: Season 7

Moonlight

Wanda Sykes: Not Normal (Netflix Original)

22 мај

A Tale of Two Kitchens (Netflix Original)

One Night in Spring (Netflix Original)

The Flash: Season 5

23 мај

Slasher: Solstice (Netflix Original)

Riverdale: Season 3

24 мај

After Maria (Netflix Original)

Alta Mar (Netflix Original)

Joy (Netflix Film)

Rim of the World (Netflix Film)

She's Gotta Have It: Season 2 (Netflix Original)

The Perfection (Netflix Film)

What/If (Netflix Original)

27 мај

Historical Roasts (Netflix Original)

Outlander: Seasons 1-2

28 мај

Disney's The Nutcracker and the Four Realms

30 мај

Chopsticks (Netflix Film)

My Week with Marilyn

The One I Love

31 мај

Always Be My Maybe (Netflix Film)

Bad Blood: Season 2 (Netflix Original)

Black Spot: Season 2 (Netflix Original)

How to Sell Drugs Online (Fast) (Netflix Original)

Killer Ratings (Netflix Original)

When They See Us (Netflix Original)


Извор: kajgana.com

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.