x

Што ново подготвуваат од Samsung?

Категорија: Новости // Телефони Објавено на 22 Ноември, 2021 од GSM.mk

Компанијата Samsung работи на развојот на новата генерација на смартфони на преклоп, а сега се објавени и првите детали.

Станува збор за уредите Galaxy Z Fold 4 и Z Flip 4 кои на пазарот пристигнуваат во 2022 година. Galaxy Fold 4 ќе има подобра технологија на камерите под екранот и тоа се однесува на двете селфи камери, внатрешната и надворешната.

Задните камери исто така ќе бидат подобрени. Fold 4 ќе биде полесен од претходникот, а се очекува и подобра отпорност на вода и прашина.

Flip 4 со селфи камера под екранот е во фаза на тестирање. Исто така ќе биде отпорен на вода и прашина, а се очекува и батерија со ист капацитет и големина како и кај моделот Flip 3.

Flip 4 ќе биде претставен со Fold 4 во втората половина на 2022 година.


Извор: Кајгана.мк

Преземањето на овој текст или делови од него без непосреден договор со редакцијата на ГСМ Медиа значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

https://gsm.mk/">

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined offset: 5

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Trying to get property of non-object

Filename: includes/sidebar.php

Line Number: 45